Ahmet Turan Forumları

Ahmet Turan Forumları (http://www.ahmetturan.gen.tr/)
-   Teknik Yardım (http://www.ahmetturan.gen.tr/teknik-yardim/)
-   -   Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor (http://www.ahmetturan.gen.tr/teknik-yardim/oyun-oynarken-masaustune-atiyor-10511.html)

arman31 04-05-2013 07:40

Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
Arkadaşlar bu sorun önceden bilgisayarımda yüklü hiçbir oyunda yoktu.Şuan en sıklıkla Assassins Creed Revelations,Metin2,PointBlank oyunlarını oynuyorum.Metin2 de bu sorun olmuyor ama PointBlank ve Assassins Creed Revelations'da oluyor.
Bu sorun önceden yoktu tekrar ediyorum ve bide ben Assassins Creed Revelations oynuyordum oyunun ilk başında bir yazı çıkıyordu sonra alt+tab
yaparak masaüstüne geçtim.Birşeye bakıyordum sonra oyuna girdiğimde bu sefer 2saniyede bir oyunun penceresini açarken masaüstüne atmaya başladı.
PointBlank'ta da aynı sorun ama pointte biraz geç oluyor nedense yani Pointt'e 10Saniyede bir atıyor ama Assassins de 2saniyede bir masaüstüne atıyor.Bu sorunun neyden kaynaklandığını bilmiyorum.
İşletim Sistemim : Windows 7 Intel Core Duo 2 .3.01GhZ.32bit
Yüklü Bellek(Ram):3.00GB
Ekran kartı: 32 bit 2GB


Yardımlarınızı bekliyorum..

Not : oyunları pencere modunda çalıştırınca böyle sorun çıkmıyor ama oyunun tadı kaçıyor .Tam ekran da bu sorun çıkıyor.

Video yu şimdi düzenledim :
http://www.youtube.com/watch?v=SkQ2F...ature=youtu.be

Arkadaşlar sorunun kaynağı svchost adlı bir şey.Bu yüzden bu şey tam ekran olan şeyleri 2saniyede bir masaüstüne atıyor bunu görev yöneticisinden buldum ama durduramıyorum.

! ! Sorun Çözüldü ! !

Crazykn9 04-05-2013 09:59

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
yani dostum alt+tab yapıp masaüstüne gelip sonra oyuna girmeye çalıştığın da mı böyle oluyor ?

arman31 04-05-2013 10:09

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
Evet bu sorun alt + tab yaptıktan sonra çıkmaya başlamıştı
ve birde bilgisayarda fare gözükür ya birşey açıldığında yanında veya kum saati vb.birşeyler çıkar bu da 2saniye de bir doluyor yani bir program felan açık değil ama neden farenın böyle olduğunu bilmiyorum her 2 saniyede bir farenin yanında halka dönüyor .

arman31 04-05-2013 10:14

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
Ya vallaha bilmiyorum bilgisayarımda virüs mü var ama emin değilim bu sorunun kesin çözümünü öğrenmek istiyorum bu yüzden zaten sonra format atıcağım bilgisayara habire tam ekran oyunlara girince atıp duruyor masaüstüne 2sn de bir deli ediyor beni bu durum oyun moyun da oynuyamıyorsun

Bu sorun ile ilgili video da atıcağım daha rahat ayrıntılı anlarsınız arkadaşlar

arman31 04-05-2013 12:13

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
Yardım eden yokmu

arman31 04-05-2013 12:38

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
Arkadaşlar 2saniye'de bir fare'nin yanındaki halka çıkıyor ve dönüyor sonra tekrar fare normal gözüküyor ama oyunlarda hep atıyor

Crazykn9 04-05-2013 12:38

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
dostum böyle yapıyorsa oyunu sil tekrar yükle ama save dosyanı al baştan başlama yeniden yükledikten sonra atılacak yere at.

arman31 04-05-2013 12:45

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
Ya oyun'lan alakalı birşey değil bunu çözdüm sorun farede yani fare imlecinde.
Örneğin bir uygulamaya tıklarsın o uygulamaya tıkladığın zaman farenin yanında halka döner ya da kum saati gibi zaman çıkar ya.İşte benimki her 2saniyede bir öyle kendi kendine oluyor.Bunu benim anlamam çok zor ama neyden kaynaklandığını pek bilmiyorum.
Her 2saniyede bir sanki birşeye tıklamışım gibi o halka dönüyor sonra fare imleci tekrar normal haline.Ben birşeye tıklamadığım halde böyle oluyor.
ve bu yüzden tam ekran olan oyun çalıştırdığım zaman bu sorun çıkıyor.
Yardım eden varmı acil lütfen.

arman31 04-05-2013 12:57

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
İşte sorunun görüntüsüü

cagri16 04-05-2013 18:51

Cevap: Oyun Oynarken Masaüstüne Atıyor
 
(Başlat>Çalıştır> "services.msc") Burada gördüğünüz üzere birçok Hizmet adı altında Servis çalışmakta. Kimisi gereksiz yere çalışırken, kimisinin sistem için gerçekten çok gerekli olduğunu vurgumak isterim! Bu konu önemli, çünkü yanlış bir hizmeti (servisi) kapattığınızda sisteminizde sorun çözeyim derken sorun yaratabilirsiniz. Bu yüzden bu konuda bilgili insanların yardımına başvurmak en iyi yöntemdir.

Şimdi gelelim problemin nasıl çözüldüğüne;

1) Çoğu forumda Windows Update ( Otomatik Güncelleme )'nin bu soruna yol açtığını söylemişler. Evet, bu hizmeti kapattığınızda gerçekten 20.000K' ya varan bir düşüş görebiliyorsunuz, fakat sorunu tamamen çözmüş olmadığınız bir gerçek. Bunun için hizmetlerle birazcık daha oynamakta fayda var. Yine de bu adımı yapmanız kesinlikle önerilir.

2) Bilgisayarınızda yüklü olan programların açtığı, kullanmadığınız Hizmetleri kapatmalısınız. Bunu bilgili bir insanla yapmanız önerilir!

3) Gelelim en önemli adıma. En çok bellek harcayan Hizmetlerden biri olan "Hızlı Getirme" servisini kapatarak bu sorunu kökten çözebilirsiniz. Lakin, bilgisayarları eski olan, yavaş çalıştığını düşünen insanların bunu yapmasını önermiyorum. Çünkü, bu servis, Hizmetler bölümünde açıklamasından da okuyacağınız üzere bilgisayarın belleklerinde ayarlamalar yaparak daha hızlı çalışmasını sağlıyor.

Alıntıdır


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Ahmet Turan Forumları